28 Березень 2015, 18:40

Kнига – мудрий добрий друг!

 

Якщо забракне серцю таємниць,

Захочеш доторкнутись до святого,

Пройди поміж тісних рядів полиць,

Торкнися книги – джерела усього!

Саме ці рядки стали гаслом Тижня дитячого читання у загальносвітній школі І-ІІІ ступенів №2 .

У шкільній бібліотеці діяла тематична виставка «З далеких мандрів повернулась», у матеріалах якої представлена історія розвитку книгодрукарства в Україні.

У конкурсі стіннівок  «Книга – скарбниця знань» для учнів  взяли класні колективи 5-10 класів.         Переможцями конкурсу стали учні 6,8 класів (класні керівники Білан Н.І., Нюкіна Т.В.).

Під час проведених заходів відбулося свято для  учнів 1 класу «Моя перша прочитана книга», під час якого учні поділилися враженнями від перших самостійно прочитаних творів .

Шкільний бібліотекар Туренко А.Б. провела з учнями 2 класу бібліотечний  урок «Як книжка прийшла до людей», свої знання про історію розвитку книг другокласники продемонстрували під час міні-вікторини «Подорож книжковим царством». 

Бібліотечна година «Наша книжечка дитяча вірна подруга дітей» об'єднала учнів  3-4 класів.

Учні  5-6 класів взяли участь у  літературній вікторині «З народного напившись джерела»  (прислів'я та приказки про книгу),  під час проведення якої високий рівень обізнаності учнів із творами української літератури продемонстрували учні 6 класу (вчитель української літератури Білан Н.І.).

Бібліотечним активом, під керівництвом шкільного бібліотекаря Туренко А.Б., підготовлено інформаційний проект «Восьме чудо світу – книга» та буклети «Книга вчить, як на світі жить із серії «Живи, книго!»

Протягом тижня у закладі проходила акція «Подаруй біблотеці книгу». На загальношкільній лінійці учні 1-10 класів презентували свої улюблені книжки, які вони дарують  бібліотеці. Учні 1 класу для вручення книжок «запросили на гостини» Розумника та двох фей; 2 класу – непосидючого Незнайку; 3 класу – Бабу Ягу та добру і злу чаклунок; 4 класу – Мальвіну та Ведмедя; 5 класу - героїв мільтфільму «Лунтік»; 6 класу – героїв твору «Тореодори з Васюківки» В. Нестайка; 7 класу – Пеппі Довгопанчоху та Фею; 8 класу – Шерлока Холмса та міс Марпл; 9 класу – Мепі Попінс; 10 - Гаррі Потера та його подругу Герміону. Учні продемонстували свої літературні вподобання та акторські здібності.

        У ході акції шкільна бібліотека поповнилася 106 книгами. З них 55 творів для кола читання учнів початкових класів, 14 книг-енциклопедій, 37 книг - для учнів 5-9 класів. Серед них твори  української та світової класики, пригодницькі та детективні повісті.

         У тому, що книга – мудрий добрий друг, переконалися усі учні школи.

Прес-центр школи №2