18 Листопад 2016, 15:10

Всеукраїнський місячник шкільної бібліотеки


Одне з найголовніших завдань сучасної школи – якісна підготовка дітей до життя в інформаційному суспільстві. Тому і напрямки діяльності бібліотеки в умовах упровадження нових освітніх стандартів значно розширені та осучаснені. У школі №3-колегіумі приділяється особлива увага роботі бібліотеки як інформаційно-методичного центру, осередку активного спілкування колегіантів із книгою.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів» у НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3–колегіум» проводилися різноманітні цікаві і змістовні заходи, в яких реалізувався творчий підхід.

Серед них: інформаційна виставка «Сузір’я вічного й святого – чудова книга на землі», виставка-перегляд «Пізнаємо світ разом», книжкові виставки «Історія: погляд із сьогодення», «Україна – козацька держава», «Нам жити та пам’ятати» (до Дня визволення України від фашистських загарбників), інформаційні години «По сторінках дитячих журналів та газет», «Каталоги та картотеки»,  книжковий бібліоподіум «Книга мудрий добрий друг, книга знає все навкруг», мистецька акція «Казкові перлини».

Цікаво пройшли екскурсії до центральної дитячої бібліотеки, де було проведено бібліотечні години: «Живописний світ Катерини Білокур», колегіанти продовжили знайомитися із творчістю української народної майстрині Катерини Білокур, показавши  і свої творчі здібності в малюванні;

«Літературна ігротека за творами І.Франка»; свято книги «Читати – це круто!» та  екскурсії до Смілянської типографії «Тясмин».

А її Величність Королева Книга запросила учнів перших класів до своїх чарівних володінь - у Шкільну Бібліотеку на «Книжковий дивограй».  Першокласники дружною читацькою компанією помандрували  книжковими лабіринтами. Щоб дітям було цікаво, Королева підготувала для маленьких читачів різноманітну літературну ігротеку. Розпочали з подорожі у царство загадок, потім у царство поезії, побували на віртуальній виставці «Книги з країни дитинства».

Захоплююча зустріч дитини із книгою здатна запалити в ній вогник любові до читання. Проведена у рамках місячника шкільних бібліотек театралізована вистава на новий лад «Троє поросят» стала яскравою подією для всіх колегіантів: і тих, хто був безпосередньо задіяний у цьому театралізованому дійстві, і тих, хто із захопленням його спостерігав, а літературний турнір «Кращі знавці української літератури» виявив справжніх літературознавців та визначив переможців.

Діяльність шкільної бібліотеки безпосередньо пов’язана з усіма засобами впливу на творчу, інтелектуальну, емоційно чуттєву сферу дитини й несе в собі унікальні можливості збереження цілісності людської особистості, її духовного збагачення. Тому вся робота шкільної бібліотеки спрямована на активізацію читацьких інтересів дітей, виховання любові до книги і читання, знання того, що справжньою скарбницею мудрості, знань, досвіду та духовності була, є і буде книга.

 

Прес-центр школи №3-колегіуму