02 Лютий 2017, 09:06

Успішні дослідження колегіантів-науковців

Учні школи №3-колегіуму приділяють велику увагу не лише навчанню, а й роблять перші кроки у наукових дослідженнях. Разом зі своїми керівниками, вчителями нашого закладу, вони поринають у глибинний світ захоплюючих спостережень і фактів, створюють цікаві наукові проекти. У грудні 2016 року команда юних дослідників знову гідно представила наш заклад, виборовши десять перших місць, сім других і одне третє у міському конкурсі-захисті МАН.

Учні філологічного відділення обрали цікаві теми для досліджень і довели, що науковцем себе можна відчути вже з 8 класу. Адже наші восьмикласниці вибороли призові місця, представивши свої перші наукові проекти. Ними стали Богун Катерина, яка зі своїм керівником Жанною Шевченко дослідила колискові пісні на Смілянщині; Руденко Дарина простежила за лозоплетінням  у с. Текліно у ІІ половині ХІХ – у першій половині ХХ століття під керівництвом Ганни Іщенко. Учні 9-их класів досліджували фольклористику і мистецтвознавство: Кобилко Дар’я – післяродову обрядовість смілян (керівник Жанна Шевченко), Медушівська Тетяна – флоризми в українській традиційній вишивці новітньої Смілянщини початку ХХІ сторіччя (керівник Наталія Калашник), Терещенко Катерина - фітоніми у прозі Майї Фролової  (науковий керівник Світлана Павлик). Учениця 10 класу Базик Дарина як справжній журналіст представила свій науковий проект «Громадське телебачення на Смілянщині» (керівник Світлана Волошина). Учениця 9-А класу Гунько Софія віддала перевагу іноземній мові і під керівництвом Оксани Устименко дослідила лексико-семантичну  група дієслів та її рух у соціальних мережах.

Соціологію і філософію представили дев’ятикласниця Компанієць Марія, яка дослідила засоби масової інформації та інформаційні війни у сучасному суспільстві під керівництвом Сергія Мачуського і одинадцятикласниця Німченко Вікторія, яка під керівництвом Ганни Іщенко дослідила психологічне підґрунтя виникнення емоційного стану тривожності учнів першого класу.

Під керівництвом учителя історії Ганни Цапенко  перемогу отримали : дев’ятикласниці: Кашуба Соломія з проектом «Мироточення смілянських ікон» і Терещенко Катерина з проектом «Інтернет-шахрайство» та одинадцятикласниці Зайва Ельвіра з проектом «Хвіртка-етнічні особливості на Смілянщині» і Золовкіна Аліна з роботою «Пошта на Смілянщині на початку 20 ст.».

Точні науки представили учні 8-10 класів. Під керівництвом Інни Галети учениця 10 класу Піменова Діана виконала дослідження шкіри та її властивостей, а учениця 9-А класу Поклад Олександра дослідила вплив фітонцидів на мікроорганізми. Анастасія Кулішова (10 клас) з учителем математики Надією Ткаченко аналізували математичну прогресію. Учень 10 класу Євсіков Дмитро разом із науковим керівником Лідією Онученко дослідив формування родючості ґрунтів Черкащини.  Десятикласниця Сенатор Валентина захопилась астрономією і під керівництвом Ольги Чуйко досліджувала вплив зодіакальних сузір’їв на формування особистості. Восьмикласниця Пилипенко Вікторія вперше і успішно під керівництвом Олени Хлівної  проаналізувала вплив пірогенного фактору на структуру біоценозу.

Зараз наші переможці готуються до обласного конкурсу-захисту наукових робіт. Тож побажаємо їм усім успіхів і перемог!

 Прес-центр школи №3-колегіуму