Головна / Психологічна підтримка та консультування / Профілактика комп’ютерної залежності у дітей:
Профілактика комп’ютерної залежності у дітей:
Профілактика комп’ютерної залежності у дітей:
1. Привчайте дитину правильно ставитися до комп’ютера, як до технічного пристрою, за допомогою якого можливо отримати знання і навички, а не як до засобу отримання емоцій.
2. Не дозволяйте дитині у віці 3-5 років грати у комп’ютерні ігри.
3. Розробляйте з дитиною правила роботи за комп’ютером: 20 хв.
комп’ютерної гри, 30 хв. заняття іншими видами діяльності.
4. Не дозволяйте дитині їсти і пити біля комп’ютера.
5. Не дозволяйте дитині грати в комп’ютерні ігри перед сном.
6. Домовляйтеся з дитиною виконувати ці правила.
7. Обговорюйте з дитиною покарання у разі, якщо дитина порушить домовленість.
8. Коли дитина дотримується ваших вимог, обов’язково скажіть їй про свої почуття радості та задоволення. Таким чином закріплюється бажана поведінка.
9. Не використовуйте комп’ютер як засіб для заохочення дитини. Під час хвороби і вимушеного перебування вдома комп’ютер не повинен стати компенсацією.
10. Допомагайте дитині долати негативні емоції, які завжди присутні в житті кожної людини (розчарування, сум, образа, агресія тощо) і які можуть підштовхнути дитину отримати полегшення за комп’ютерною грою.
Підготувала
завідувач центру практичної психології
та соціальної роботи
Волошина Ю.С.
Анонс тижня
27.10.2025 - до Дня української писемності та мови Всеукраїнський радіодиктант національної єдності (заклади освіти);
01.11- 02.11.2025 - участь вихованців гуртка "Восток" у Всеукраїнських змаганнях «Кубок нації» з фунакоші шокотан карате (м.Черкаси);
01.11.2025 - участь вихованців дитячо-юнацької спортивної школи "Олімп" у Відкритому обласному турнірі з дзюдо (м. Корсунь-Шевченківський);
02.11.2025 - участь вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості в обласному етапі Чемпіонату України з пішоходного туризму (м.Черкаси);
01.11-02.11.2025 - участь вихованців ГО СК "Прайд" у Чемпіонаті України з бойового самбо, розділ «Лайт ноу-Гі» (м.Київ);
02.11.2025 - участь вихованців ГО ФСК "Лідер" у Відкритому чемпіонаті Черкаської області з волейболу серед юнаків 2012 року народження та молодші «Дитяча Ліга Черкащини» (м.Звенигородка);
01.11.2025 - участь збірної команди з волейболу "Сміла" у Відкритому чемпіонаті з волейболу серед ветеранських чоловічих команд (чоловіки 40 років та старші) (сезон 2025-2026) (м.Черкаси).

