20 Квітень 2018, 11:07

Ділимось досвідом реалізації реформи Нової української школи


Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Головна її мета – створити школу, у якій дітям буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

Саме з наступного, 2018-2019 навчального року, вчителям пропонується впроваджувати НУШ в життя. А школа №3-колегіум у складі 4 шкіл Черкаської області є учасником експериментальної роботи щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти у рамках реформи «Нова українська школа» у 2017-2018 навчальному році.

Протягом цього навчального року триває кропітка робота творчої освітянської спільноти школи-колегіуму – учителів, батьків, адміністрації. За цей час у «пілотних» класах створено освітнє середовище, яке відповідає вимогам Нової української школи. Діти навчаються за новими модельними програмами, досліджують навколишній світ, вчаться спілкуватись, не бояться обмінюватись власними думками, в процесі ігрової дослідницької діяльності набувають ключових та предметних компетентностей.

Досвідом роботи з питання впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти у рамках реформи «Нова українська школа» колектив закладу поділився під час семінару директорів закладів загальної середньої освіти, який пройшов у школі №3-колегіумі. На початку зустрічі директор школи-колегіуму Тетяна Карло розповіла колегам про підготовку до участі у пілотному проекті, про результати роботи закладу у цьому експерименті. Заступник директора Наталія Жиганюк презентувала керівникам відеоролик, в якому детально та змістовно показано досвід реалізації концепції Нової української школи педагогами-практиками.

Наступним етапом семінару була «Ранкова зустріч», яку щоранку проводять учителі для своїх першокласників. Цього разу її провела учитель 1-Б класу Наталія Маценко, а в ролі учнів виступили директори, які з великим задоволенням обмінялись позитивними емоціями чудового сонячного дня та пограли в ігри у дружньому колі.

А далі керівники закладів взяли активну участь у майстер-класах, де побували в ролі першокласників та їхніх батьків. Учитель англійської мови Наталія Голоднюк познайомила присутніх із формами та методами роботи, основними активностями на уроках англійської мови. Учитель 1-А класу Наталія Свір провела фрагмент батьківських зборів, де директори у ролі батьків були залучені до активної комунікації. А під час уроку «Я досліджую світ», що провела Наталія Маценко, керівники проводили досліди, грали в ігри, досліджували «шкідливі» продукти харчування, виконували різноманітні завдання у групах в рамках тематичного тижня Нової української школи «Навіщо їсти». Закінчився семінар солодкими та корисними подарунками-сюрпризами.

Підсумком роботи стала подяка школі №3-колегіуму від начальника управління освіти, молоді та спорту Наталії Незнанової та керівників усіх закладів освіти міста за змістовний, проведений на високому професійному рівні семінар та за можливість отримати безцінний досвід роботи педагогів закладу.

 Прес-центр школи №3-колегіуму