Трудове навчання - важливий засіб розвитку учнів
Трудове навчання є важливим засобом розвитку учнів, якщо воно побудовано правильно, з урахуванням вікових та фізіологічних особливостей дітей. Під час занять з трудового навчання у школі №3-колегіумі фізична діяльність учнів поєднується з розумовою, адже їм доводиться розв’язувати цілий ряд творчих завдань, включаючи такі, як конструювання виробів, розробка технології їх виготовлення та інші. При цьому учні застосовують свої знання з основ наук і технології матеріалів, а також набувають нових знань. Трудове навчання супроводжується напруженою розумовою діяльністю, що сприяє розвитку розумових здібностей учнів.
На уроках, і в позаурочній діяльності, створюються умови й для морального виховання. Створюючи корисні речі, беручи участь у продуктивній праці, учні відчувають себе учасниками виробництва. Вони починають по справжньому розуміти значення багатьох професій, поважати людей праці, роблять висновки стосовно вибору майбутньої професії.
Трудове навчання сприяє формуванню в учнів компетентностей, а саме: технічного і технологічного кругозору; культури праці та побуту; самостійного та критичного мислення; розвитку особистісних якостей, потрібних людині як суб’єкту сучасного виробництва і культурного розвитку суспільства, виховання відповідальності за результати власної діяльності.
У цьому навчальному році одним із яскравих прикладів продуктивної діяльності учнів було впровадження проекту «Годівниця для птахів» у шостих класах, для реалізації якого учні працювали у групах. Учні восьмих класів реалізували проект «Кухонний інвентар». Деякі роботи хлопці виконували на токарних верстатах по дереву.
Олег Чуйко,
учитель трудового навчання школи №3-колегіуму
Анонс тижня
30.06-01.07.2025 - участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому таборі «Мультиспортивні табори активні» (НВК №15)
01-08.07-туристська подорож (Житомирська область, Дружбівський кар'єр, гурток «Спортивний туризм», БДЮТ)
05.07.2025 - творчий звіт «Зразкового художнього колективу» дитячого театру «Мікс» (БДЮТ);